Poniżej znajdziesz wideo, z którego dowiesz się jak odmawiać bez poczucia winy.

.

Oto najważniejsze wskazówki:

  1. Uświadom sobie, że nie dasz rady zrobić wszystkiego. Nawet choćbyś chciała, komuś w końcu będziesz musiała odmówić.
  2. Nie wierz temu głosowi, który mówi, że jesteś egoistką, kiedy wybierasz swoje potrzeby zamiast cudzych, bo to nieprawda. Pomyśl o tych wszystkich sytuacjach, w których mówiłaś „tak” innym – czy wtedy myślałaś o sobie, że jesteś egoistką?
  3. Uświadom sobie, że choćbyś nie wiem jak się starała, nie zadowolisz wszystkich. Czas już pożegnać się z tym złudzeniem, że wszyscy będą Cię lubić.
  4. Uświadom sobie, czemu mówisz TAK, kiedy mówisz NIE, np. mówisz tak spędzeniu czasu z rodzinom, kiedy odmawiasz zostania po godzinach w pracy i robienia tego, czego nie chcesz; albo mówisz tak swojemu poczuciu bezpieczeństwa, kiedy odmawiasz rodzinie pożyczenia pieniędzy.
  5. Uświadom sobie czemu trudno jest Ci powiedzieć nie. Boisz się, że ktoś przestanie Cię lubić? Boisz się, że będzie dla Ciebie niemiły. Boisz się, słów krytyki, że jesteś samolubna i nie dbasz o tę osobę? Czego tak naprawdę się boisz?
  6. Odmawiaj spokojnie, spokojnym głosem. Nie przepraszaj. Wyjaśnij krótko czemu nie chcesz zrobić tego, czego nie chcesz, podając prawdziwe powody. Jeśli chcesz powiedz jakim swoim potrzebom mówisz tak, kiedy mówisz komuś nie.

Uczenie się asertywności to proces. Bądź cierpliwa. Za każdym razem kiedy odważysz się odmówić w zgodzie ze sobą, będzie rosło Twoje zaufanie do siebie. Trzymam za Ciebie kciuki i zapraszam do zobaczenia wideo, w którym wyjaśniam szczegółowo jak odmawiać. 

.

Obejrzyj wideo-warsztat "5 kroków do większej pewności siebie" oraz otrzymuj ode mnie cotygodniowe wskazówki jak budować prawdziwą kobiecą pewność siebie, w życiu i w biznesie.Zapisz się a za chwilę wideo trafi do Twojej skrzynki e-mail.

To zupełnie bezpłatne!

Gratulacje, jesteś zapisana! W Twojej skrzynce e-mail już czeka link do wideo.

Zapisz się na listę oczekujących

Poinformuję Cię jak tylko książka będzie dostępna. A dodatkowo prześlę Ci darmowy fragment i cotygodniowe ćwiczenia jak budować prawdziwą pewność siebie.

You have Successfully Subscribed!