PATRYCJA ZAŁUG, certyfikowany coach pewności siebie

Zbliżający się koniec roku to doskonała okazja, żeby spojrzeć na swoje życie z dystansu. Energia tego momentu sprzyja podsumowaniom, refleksjom, snuciu planów. Im bardziej świadomie zamkniesz ten rok, tym z większą uważnością i sprawczością wejdziesz w nowy. Oto 10 pytań, które warto sobie zadać, aby zacząć świadomie kreować swoje życie.

1. Za co jesteś wdzięczna?

Zamknij oczy i skieruj uwagę serce. Zadaj sobie w myślach pytanie „za co jestem wdzięczna w tym roku”. Poczekaj kilka chwil aż obrazy, słowa, odpowiedzi zaczną same napływać. Wsłuchaj się w siebie przez 5-10 minut, a potem zapisz wszystko, co Ci przyszło.Skupianie się na wdzięczności łączy nas z naszym sercem, pomaga wejść w głębszy kontakt z tym, co jest dla nas naprawdę ważne.

2. Co jest Ciebie naprawdę ważne?

Teraz jesteś gotowa, żeby przyjrzeć się temu co obecnie jest dla Ciebie naprawdę ważne. Ponownie, możesz zamknąć oczy, położyć rękę na sercu i poczuć, co ma dla Ciebie znaczenie i sens, co Cię prawdziwie ciekawi, fascynuje, pociąga.

3. W co angażowałaś najwięcej uwagi i energii?

Teraz przyjrzyj się swoim realnym doświadczeniom. W co najmocniej się angażowałaś, czemu poświęcałaś najwięcej czasu, uwagi, energii. Jak się z tym czułaś? Jak Ci to służyło? Czy karmiło Cię to tak, jak chciałaś.

4. Co sprawiało, że byłaś naprawdę szczęśliwa?

Przypomnij sobie momenty, w których czułaś się naprawdę szczęśliwa. Jakie to były sytuacje? Co w tych sytuacjach sprawiało, że czułaś radość, błogostan, szczęście?

5. Kim się stałaś?

Teraz pomyśl o tym, jak się rozwinęłaś dzięki doświadczeniom tego roku. Jakie cechy, umiejętności w sobie wzmocniłaś? Gdybyś miała przywołać jakiś obraz, albo metaforę zmiany, która się w Tobie dokonała, to co by to było? Jak się czujesz z tym, kim się stajesz.

6. Co w Tobie samej dawało Ci największe poczucie oparcia w mijającym roku?

To pytanie o Twoje najcenniejsze wewnętrzne zasoby, źródło Twojej mocy. Pomyśl dzięki jakim Twoim cechom, umiejętnościom, sposobowi podchodzenia do siebie samej czułaś wsparcie od samej siebie.

7. Z czym decydujesz się pożegnać?

Pora na pełne wdzięczności pożegnanie się z tym wszystkim, co przestało Ci już służyć. Stare nawyki, relacje, które ciągną Cię w dół, niepotrzebne rzeczy, przekonania. Wypisz je wszystkie na małych karteczkach, a potem podrzyj każdą z nich i wyrzuć do kosza. Robiąc to czuj swoją moc.

8. Kim chcesz się stać w przyszłym roku?

I wreszcie pora na otwarcie się na nowe. Pomyśl jaką osobą chcesz się stać w ciągu najbliższego roku. Gdybyś miała to oddać jakąś metaforą, obrazem albo symbolem, to co by to było?

9. Jak chcesz się rozwinąć, jakie jakości w sobie wzmocnić?

W związku z tym, kim chcesz się stać, pomyśl teraz jakie jakości chcesz w sobie wzmocnić, czego nowego się nauczyć, w co się zaangażować, żeby zyskać nowe umiejętności czy sposoby podchodzenia do życia i samej siebie?

10. Co chcesz zaprosić do swojego życia?

Jako pełna mocy kreatorka w każdej chwili możesz zdecydować co chcesz zaprosić do swojego życia. Ponownie zamknij na chwilę oczy, skup uwagę na sercu, zwolnij oddech, pobądź tak kilka chwil i poczuj jakie trzy jakości chciałabyś, żeby były najbardziej obecne w Twoim życiu w nowym roku (np. miłość, osadzenie w sobie, zrelaksowanie, swoboda, poczucie bezpieczeństwa, przygoda etc.). Zapisz je i powieś kartkę w widocznym miejscu.

Teraz jesteś gotowa na nowe. Niech moc będzie z Tobą!

Ścieżki rozwojowe:

Zostaw proszę kilka słów komentarza jak wylądowało w Tobie to, co przeczytałaś.

 

 

Obejrzyj wideo-warsztat "5 kroków do większej pewności siebie" oraz otrzymuj ode mnie cotygodniowe wskazówki jak budować prawdziwą kobiecą pewność siebie, w życiu i w biznesie.Zapisz się a za chwilę wideo trafi do Twojej skrzynki e-mail.

To zupełnie bezpłatne!

Gratulacje, jesteś zapisana! W Twojej skrzynce e-mail już czeka link do wideo.

Zapisz się na listę oczekujących

Poinformuję Cię jak tylko książka będzie dostępna. A dodatkowo prześlę Ci darmowy fragment i cotygodniowe ćwiczenia jak budować prawdziwą pewność siebie.

You have Successfully Subscribed!